Як підготувати стіни до фарбування?

Плануєте фарбувати стіни? Перш ніж брати валик та пензлі, перевірте, як підготувати стіни до фарбування. Варто знати, як це зробити, особливо, коли ви вперше змінюєте колір стін у своєму будинку. Завдяки цьому забарвлена ​​стіна виглядатиме ідеально.

Фарбування – це багатоетапний процес, що вимагає хорошої підготовки. Для його початку недостатньо купити фарбу відповідного кольору, що підходить до задуманого аранжування, та інструменти – валики, котячі туалети, телескопи або пензлі певної ширини. У такому разі може виявитися, що забарвлена ​​стіна не буде естетичною – розмазаною, з прожилками, нерівномірно вкритою фарбою. Тому перевірте, як підготувати кімнату до фарбування, що знадобиться для малярних робіт і як правильно пофарбувати стіни і стелю, щоб залишилися задоволеними результатом.

Підготовка кімнати до фарбування – з чого почати?

Поспіх теж не найкращий порадник при проведенні ремонтних чи оздоблювальних робіт. Тому дуже важливим етапом фарбування стін є підготовка приміщення, яке хочемо таким чином освіжити. Насправді це найважливіший етап ремонту, тому що він впливає на результати, яких ми досягнемо. Якщо цього не зробити, брудні жирні плями не зникнуть зі стін, а залишаться непривабливі мазки чи подряпини, які не можна повністю покрити фарбою.

Захист підлоги та вікон

Перед тим, як почати фарбування, також необхідно захистити підлогу. В ідеалі, кімната, яку ми хочемо пофарбувати, має бути порожньою – без фурнітури, меблів тощо. Потім перед фарбуванням достатньо застелити підлогу, наприклад, картонними коробками та малярною плівкою, яку ми прикріплюємо до підлоги або плінтусів малярським скотчем. Також необхідно захистити вікна від фарбування, завдяки чому не потраплять дрібні плями фарби, які можуть осідати на поверхні скла під час фарбування стін та стелі.

Закріплення стін та вікон може не бути абсолютно необхідним, але це, безумовно, врятує від прибирання. Видалити залишки фарби із підлоги чи вікна непросто, тому краще заздалегідь накрити їх товстою малярною плівкою. Те саме слід зробити з меблями, батареями опалення або підвіконнями, які залишаються в кімнаті під час малярських робіт.

Захист стелі

Після того, як підлога та стіни закріплені, можна обрізати стелю. Якщо стеля та стіни будуть іншого кольору, це буде потрібно. Відрізання проводиться шляхом наклеювання малярної стрічки врівень з краєм стелі – паперової стрічки, яка не ушкоджує лакофарбові покриття, на які вона наклеєна. Його можна приклеїти, щоб відрізати стелю на стіні на невеликій відстані від поверхні стелі. Смужка, залишена вгорі стіни, візуально збільшить кімнату – вона здаватиметься вищою, ніж є насправді, що в багатьох випадках буде бажаним ефектом.

Необхідні інструменти та аксесуари для фарбування стін

Після того, як стіни та вікна в кімнаті, що фарбується, будуть закріплені, можна буде зібрати всі інструменти та аксесуари, необхідні для таких ремонтних робіт. Абсолютний мінімум – придбати розчини для фарбування стін та стелі. Це можна зробити пензлем або валиком. Великі поверхні, які ми фарбуємо в однорідний колір, найкраще покривати валиком, а от у кутах кімнати, за батареєю опалення або у віконних нішах стане в нагоді плоска кисть.

Вигнутий пензель полегшить зафарбовування простору відразу за підвісним радіатором. Також у продажу є кутові ролики, які чудово підходять для кутів приміщення. Цікаво, що ви також можете купити спеціальні ролики для обрізання стіни та стелі, щоб між ними не було необхідності наклеювати малярський скотч. Стандартно 2 валики – великий і маленький – і 3 кисті різного розміру стануть у нагоді для фарбування стін у кімнаті.

Крім валиків та пензлів для фарбування стін та стелі нам знадобляться:

  • малярні стрічки – вони відрізняються шириною і кольором, у світліших стрічок слабший клей, а темніших – міцніший;

  • піддон для фарби – шириною, сумісною з валиком;

  • готовий розчин для закладення дірок у стінах;

  • наждачний папір – для шліфування оштукатуреної поверхні стіни;

  • малярна плівка – для захисту підлог, вікон тощо;

  • серветки для очищення малярних інструментів.

Тримайте всі інструменти для фарбування стін у чистоті. Після фарбування валики та кисті слід промити або залишити на кілька годин у воді або розчиннику, щоб їх можна було повторно використовувати для фарбування після висихання. Сходи – ще один корисний інструмент для малярських робіт, особливо у високих приміщеннях. Вірно, що в цьому випадку ви можете використовувати валик з телескопічною ручкою, але для того, щоб наклеїти малярський скотч, щоб відрізати стелю, все одно доведеться підніматися сходами.

Підготовка стін до фарбування – покроково

Під час підготовки стін безпосередньо до фарбування необхідно виконати кілька важливих кроків. Це полегшить самостійне проведення ремонтних робіт.

Крок 1. Демонтаж картини, цвяхів.

Перед фарбуванням слід видалити настінні прикраси, такі як принти, картини або фоторамки. Якщо ми не плануємо вішати картину в даному місці, то давайте також приберемо цвяхи чи кілочки, на які були вішані настінні прикраси. Це ще не все, адже після зняття картин і цвяхів потрібно ще й отвори в стінах закласти. Отвір спочатку необхідно промити малярним милом, щоб видалити пил зсередини. Якщо залишити його на місці, то наповнювач може ускладнити прилипання. За допомогою шпателя можна заповнити щілину готовою ремонтною шпаклівкою. Даємо висохнути, а потім зашкурюємо залиті ділянки стіни крупнозернистим папером.

Крок 2. Видалення старих шарів фарби та шпалер.

Найпростіший спосіб – пофарбувати необроблені стіни, тобто щойно покладену мінеральну або гіпсову штукатурку. Тоді відпадає необхідність проводити підготовчі роботи у вигляді зняття старих шарів фарби або шпалер або інших покриттів, які раніше покривали стіну. Коли ми вже пофарбували стіни для покриття, спочатку перевіримо адгезію фарби. Для цього не потрібно використовувати спеціалізовані інструменти. Достатньо простої липкої стрічки, приклейте її на стіну і швидко відірвіть. Якщо на ньому залишилися частинки фарби, покриття погано прилипає до стіни, і перед фарбуванням його необхідно здерти.

Також слід зазначити, з якою фарбою ви маєте справу. Якщо стіни були пофарбовані латексною або акриловою фарбою, то в рамках їх підготовки до фарбування достатньо пропилососити і добре помити, а ось стіни, вкриті олійною або лійковою фарбою, доведеться відірвати. Засіб для видалення олійної фарби допоможе видалити старе покриття. Такі препарати діють таким чином, що пом’якшують покриття, завдяки чому буде легко видалити залишки фарби при використанні шпателя або орбітальної шліфувальної машини. Шліфування стін у кімнаті неодмінно підніме пил, тому при виконанні таких робіт одягайте респіратор та окуляри. Це захистить нас від вдихання небезпечних речовин та їхнього потрапляння в очі.

Звичайно, нікого не потрібно переконувати, що стіни зі шпалерами потрібно спочатку очистити від такого покриття, а вже потім починати фарбування. Зніміть шпалери зі стін ножем, намагаючись не пошкодити штукатурку. Якщо шпалери не відклеюються, їх можна замочити у гарячій воді та залишити на кілька хвилин, щоб вони розм’якшилися. Роздратувати шпалери допоможуть шпателі з широкими кінцями чи ножі. Стійкі шпалери можна видалити за допомогою спеціального розчину для видалення шпалер, яким вимочите старі шпалери та зачекайте деякий час, а потім відірвіть їх ножем.

Крок 3. Миття стін перед фарбуванням.

Стіна, що фарбується, повинна бути чистою. При дотику до нього рукою на шкірі не повинно бути пігменту інших лакофарбових покриттів. У цьому випадку мити стінки зазвичай просто потрібно. Чим чистити стіни перед фарбуванням? Якщо на стінах залишилися жирні плями, їх допоможе видалити миючий засіб. Найкраще підійде знежирюючий засіб. Буває, що особливо в кутах кімнат виникають вогнища плісняви ​​та грибка. Їх необхідно видалити відповідним фунгіцидним препаратом. В основному всі стіни слід мити малярним милом, розчиненим у воді. Надягніть гумові рукавички на руки і протріть стіни м’якою тканиною, змоченою в милі для малювання. Змийте мило з поверхні теплою водою. Перш ніж розпочати подальші роботи, треба дочекатися, поки стіни добре просохнуть.

Крок 4. Вирівнювання та штукатурка стін.

Якщо на поверхні стіни є нерівності, тріщини, подряпини або западини, їх потрібно буде видалити та заповнити перед тим, як приступити до фарбування. Для компенсації таких недоліків можна використовувати шпаклівку. Чим шпаклювати стіни? Для початку потрібно очистити вм’ятини та інші порожнини. Коли стіна після очищення висохне, замісіть шпаклівку у відповідних пропорціях, рекомендованих виробником, або використовуйте готову масу. Заповнюємо отвори у стінах, використовуючи шпатель, щоб вирівняти поверхню. Після висихання розчину необхідно спочатку відшліфувати основу крупнозернистим наждачним папером, а потім дрібнозернистим – до отримання ідеально гладкої поверхні та рівної стіни. Нарешті, необхідно видалити пил і бруд із нерівностей шпаклівки та шліфування. Тоді стіна буде чистою та рівною.

Крок 5. Ґрунтовка стін перед фарбуванням.

Наступний етап фарбування стіни – ґрунтовка. Чим ґрунтувати стіни? Процедура ґрунтування проводиться з використанням різних видів продукції, переважно на раніше незабарвленої поверхні. Використання ґрунтовки виправдане, коли старі лакофарбові покриття були видалені з усіх або частини покриттів, ми нанесли замазку на відремонтовані дефекти або коли нам потрібно фарбувати сиру штукатурку. Грунтовка призначена для стабілізації основи та збільшення адгезії фарби.

З іншого боку, гіпсові штукатурки або гіпсові плити вимагають ґрунтування перед нанесенням фінішного покриття та перед фарбуванням. Немає необхідності ґрунтувати стіни там, де ми не видаляємо попередньої фарби, якщо покриття знаходиться в хорошому стані. Достатньо перед фарбуванням нанести ґрунтовку, вона зміцнить поверхню, а також покращить адгезію нової фарби. Для самого ґрунтування ми можемо використовувати ґрунтувальні фарби та ґрунтовки, призначені для даної поверхні або для певного типу фарби.

Наносити їх дуже просто – достатньо нанести засіб пензлем або валиком. Зазвичай достатньо одноразового ґрунтування. Скільки сохне ґрунтовка? Зазвичай після ґрунтування стін необхідно почекати 24 години, щоб ґрунтовка добре просохла і ввібралася стіною.

Крок 6. Накладення штукатурки.

За бажання, коли ми маємо справу з нерівною стіною з численними тріщинами, подряпинами та порожнечами, замість нанесення герметика у багатьох місцях можна нанести штукатурку на всю поверхню. У нашому розпорядженні така штукатурка:

  • гіпс,
  • цемент,
  • вапняк,
  • полімер.

Фінішне покриття підбирається залежно від типу  та зовнішніх умов. У приміщеннях з підвищеною вологістю та поверхнями з пінобетону, наприклад, не можна використовувати фінішну штукатурку. Так звана гіпсова штукатурка, тобто нанесення штукатурки на стіну, дасть ефект ідеально гладкій поверхні. Укладання штукатурки вимагає не великих знань, а практики та підготовки для цього відповідних інструментів. Шубка наноситься шпателем або валиком. Існують також спеціалізовані пристрої, що використовуються для виконання цієї діяльності. Після висихання штукатурки її необхідно рівномірно відшліфувати, щоб досягти бездоганної гладкості стіни.

Крок 7. Підготовка фарб до фарбування.

Підготовлені під фарбування стіни можна фарбувати – валиком чи пензлем. Однак спочатку потрібно ретельно перемішати фарбу – у банку чи відрі. Якщо так зване дублянку необхідно видалити, а рідину, добре перемішану, наприклад, за допомогою міксера, встановленого на дриль, вилити фарбу на піддон для малювання. Відро з фарбою потрібно закрити, щоб вона не засихала. Якщо є така необхідність, фарбу можна розбавити водою або розчинником, рекомендованим виробником.